Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów 04

Wpis #06 📨 – Weekend ze Szlakiem Wygasłych Wulkanów.

Za mną 4 weekendy z rzędu, gdzie główną atrakcją były Spartany czy Survival Race i nagle wpadła przerwa (rzecz jasna nie była to przerwa od treningów). Dziwnie jest nie startować w weekend, więc 25-26 czerwca musiałam to nadrobić. (Skłamałam teraz – nic nie musiałam, chciałam zdobyć po prostu jeszcze wyższy poziom biegowego szaleństwa). Dwa dni, dwa różne dystanse, jedna biegowa impreza – Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów w Złotoryi. Pełno ludzi, mnóstwo znajomych twarzy – zawody na 5!

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów 03

Sobotni ekstremalny bieg na 7 km o dość późnej godzinie, bo start dopiero przed 18.00. No to, co miałam zrobić, zjadłam swoją śniadaniową bułę z dżemem na podwieczorek (nie mogłam kusić losu – nie wiem przecież co mi przynosi szczęście na zawodach). I dobrze, że i tym razem nie zmieniłam nic, bo udało się stanąć na najwyższym stopniu podium, ale łatwo nie było… Od rana był upał, duszno, wysoka temperatura. Bardzo lubię się opalać, ale dałam radę smażyć się zaledwie kilkanaście minut. Kiedy wszyscy kibicowali przy dogrywce w meczu Polaków, ja zaczęłam tańczyć w około ogniska, żeby wywołać deszcz (no bo jak inaczej – Agata biega to ma padać!). Na nieszczęście dla wszystkich, moje harce i swawole przyniosły: wyżej wymieniony deszcz, burzę, grad, akurat jak zawodnicy triatlonu ruszali na trasę, by pokonać akwen wodny – przepraszam!

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów 02

Start mojego biegu rozpoczął Pan Mirosław Kopiński – organizator biegu. Jakby ktoś nie usłyszał, to zaraz rozdźwięczał grzmot, by obudzić spóźnialskich, że czas ruszyć na trasę. Pierwsza przeszkoda woda, pokonanie akwenu, można powiedzieć, że szła w parze z mentalną przeszkodą (trafi mnie piorun czy nie trafi?). Taka pogoda spowodowała jeszcze więcej błota na trasie, więc i więcej zabawy! 😃 Przeszkody zarówno naturalne (rzeki, wodospady, mokradła) jak i zbudowane przez organizatorów. Woda tak mocno leciała na mnie z wodospadu, na który trzeba było się wspiąć, że o mało co strażacy nie musieli wzywać dodatkowych posiłków, by mnie ratować. Moja masa działała tutaj na moją niekorzyść, ale dałam radę pokonać matkę naturę i po lekkim zachłyśnięciu się pobiegłam dalej przemierzać trasę. Na mokradłach pełnych błota i szuwar dobrze wiedziałam, gdzie ukryte są niewidoczne dla oczu (ale dla łydek już tak) konary. Panowie przede mną dosadnie przekleństwami dawali o nich znać osobom z tyłu 😃. Trasa liczyła w sumie ponad 7km i żadna Pani nie pokusiła się dotrzymać mi tego dnia towarzystwa, no ale na szczęście zrobił to Pan Deszcz. Po biegu, przed dekoracją przestało padać, bo przecież ja już skończyłam, więc z deszczem koniec. To przecież oczywiste, zamówiony był tylko na start, bo zawsze musi być…

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów 01

Oj krótki był czas na regenerację, w niedziele bowiem kolejny bieg i to na dłuższym dystansie 😃. Nim się spostrzegłam to przed 11.00 stałam już na starcie wyścigu. Trasa w dużej części tożsama z tą dnia wcześniejszego, jednak pierwsze kilometry, które przebiegały przez samo centrum miasta Złotoryja, spowodowały, że miałam już ładny zgon i to na początku wyścigu. Nogi nie niosły, zadyszka, pierwszy kilometr w granicach 4 minut. Właśnie w mieście uciekła mi jedna z zawodniczek – Ania Ficner (również reprezentantka służb mundurowych – policjantka). Nie udało mi się jej złapać podczas dalszej części biegu, biegłam swoje, na tyle ile miałam sił. A sił miałam tyle, że wskoczyłam na 2 stopień podium. Weekend więc jak najbardziej udany!

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów 04

Fajnie, że takie zawody nie tylko przyciągają tłumy uczestników, ale także ich rodziny, kibiców. Niezastąpieni są też wolontariusze na trasie, którzy często samym dobrym słowem lub takim zagrzewającym do walki, dodają zawodnikom więcej mocy, w momentach, kiedy jej najbardziej brakuje. Jeśli boisz się wystartować w biegu tego typu, to przestań się bać. Na trasie zawsze jest pełno osób skorych do pomocy, a w szczególności Panów – do pomocy kobietom! 😃

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów 05

Wstecz